444 00 80
DİKKAT
Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için yeni yerimize taşındık. Buraya tıklayarak yeni adresimize ulaşabilirsiniz. Sabit telefon hattımızda yaşanabilecek olası aksaklık durumunda 0530 118 49 50 ve 0212 873 72 97 numaralaı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatağı özellikleri ne olmalıdır? Evde bakım süreçlerinin en önemli unsuru olan hasta bakım yatağı nasıl tercih edilmelidir? Havalı Yatak Tercihi?

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta Yatağı Özellikleri tabii ki çok önemlidir ve tabii ki yatağın bu özellikleri sayesinde hastanın bası / yatak yarası riskini ortadan kaldırması gerekir. Hele de doktor, hemşire, hasta bakıcı vb. profesyonellerin bulunmadığı evde bakım süreçlerinde doğru hasta bakım yatağı tercih etmek ayrıca bir önemlidir.

“Hasta yatağı nasıl olmalı?” sorusunun cevabı göründüğü kadar karmaşık değildir. Şu ipuçları sayesinde “hangi hasta yatağı tercih edilmelidir?” sorusuna herkes doğru yanıt verebilir.

 

Hasta Yatağı Özellikleri

1- Öncelikle nüanslar içerse de hasta ya da değil herkes için konfor kriterleri aynıdır ve önemlidir. Unutmayın, hasta olmayan biri olarak üzerinde yattığınız yatakta rahatsanız, hastanız da rahat eder, yok eğer siz rahat değilseniz, bilin ki hastanız da rahat etmez.

2- Hasta yatağı uzun süre kıpırdamadan (ya da minimum hareket ile) yatışta vücut ağırlığını tüm yatağa yayacak özellikte olmalıdır. Çünkü bası / yatak yarası çoğu zaman vücutta bir noktanın aşırı basınca maruz kalması sonrası oluşur. Kaliteli hasta yatağı yaraya neden olacak basıncı ortadan kaldırır. Hasta olmayan biri olarak müstakbel hasta yatağı veye havalı yatak üzerine 2-3 saat uzanan ve kıpırdamayın. Süreç sonunda yatış bölgenizde hissettiğiniz keskin bası varsa, işte o yatak doğru yatak değildir. Klasik havalı yatak ya da boru tipi havalı yatak üzerinde 2-3 saat geçirin, göreceksiniz.

3- Yara oluşmasının ve sağlıksız yatışın bir diğer nedeni terlemedir. İyi bir hasta yatağı hastanın terlemesine karşı bir çözüm üretebilmelidir. BedAiD® Hasta Yatağı havalandırma motoru ile yatak içerisine hava üfleyerek terlemeyi azaltıcı etki yapar.

4- Sürekli yatmak omurga başta olmak üzere tüm bedende yorulmaya, kasılmaya ve ağrıya neden olur. BedAiD® Hasta Yatağı buna karşı çok noktalı masaj sistemi ile çözüm üretmektedir. Şiddeti ve zamanlaması kumanda ile kontrol edilebilen bu sistem hasta olmayan kişilerin dahi yatağa uzanma isteklerini tetikler!

Not: Hasta Transfer LiftiHasta Transfer Araçları , Banyo Tuvalet Sandalyesi, Tekerlekli Sandalye Minderi, Kaliteli Havalı Yatak vb. ürünler ile hasta bakım sürecini daha da konforlu hale getirebilirsiniz.

Hasta yatağı özellikleri ne olmalıdır? Evde bakım süreçlerinin en önemli unsuru olan hasta bakım yatağı nasıl tercih edilmelidir? BedAiD Hasta Yatağı, Havalı Yatak, Hasta Bakım Yatağı.

 

13 Temmuz 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.